The Witcher: Nightmare of the Wolf 1080P 7.7

The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare Of The Wolf, para için canavarları öldüren genç bir Vesemir'in hikayesidir. Genç bir witcher olan Vesemir, para için canavarları öldürmeyi sever. Bu arada, yeni, oldukça tuhaf bir canavar krallık için büyük bir tehdit oluşturuyor. Bu şartlar altında Vesemir, geçmişin şeytanlarıyla yüzleşmesi gereken bir maceraya atılır. Bu zorlu süreçte büyünün paradan daha önemli olduğunu anlar.

Witcher markası, 'Oyununuzu yapacağız. Kitabı açtığımda hiç beklemediğim bir şeyle karşılaştım. Bir kısa öykü, bir roman, bir çizgi film, bir yerel film ve biri dünya çapında beğeni toplayan üç oyun. Şimdi bir Netflix dizisinden falan bahsederken bir süre ilerlemiyor gibi. Neyse ki, tüm bunlar olmadan önce trene bindik, bu yüzden Aralık 2021'de çıkacak olan ikinci sezon ve gelecek yılın Ball Blood Origins serisinin önündeki ilk Witcher, The Witcher: Nightmare of the Wolf'un en yenisi yayınlandı. Bir film izleyebilirsiniz.

Güven Bana. Bu sayfada kaç tane Witcher makalesi yazdığımı sayamıyorum. Bu yüzden The Witcher: Nightmare of the Wolf hakkında görüşlerimi açıklamadan önce diziyi ne kadar sevdiğimi açıklamaya vaktim yok. . İsteyen olursa, Witcher serisi çıkmadan önce yazdığım hype'ı bekleyeceğim. Film bir gün önce izleyicilere gösterildi, spoiler hakkındaki düşüncelerinizi bu yazıda tutabilir ve rahatça okuyabilirsiniz.

En basit haliyle, Netflix'in bu filmi The Witcher'ın 1. sezonundan önce çekmesi gerektiğini düşünüyorum. Being The Witcher: Nightmare of the Wolf, ilk kez yeni bir evreni TV ekranlarında tanıtacak her yapımdan bekleyeceğiniz gibi; Bu evrenin nasıl olduğunu, gördüğümüz hikayelerdeki karakterlerin nereden geldiğini ve gelecekte bu dünyanın nasıl olacağını açıklamak konusunda Witcher serisinden daha başarılı.

Nightmare of the Wolf'ta daha önce hem kitap serisinde hem de Witcher oyununda defalarca duymuştuk ama tam olarak anlatılmamış. Çünkü Witcher dönüşüm sürecinin bir parçası olan Weed Test'teki her iki kitapta da buluşuyorlar. Ve oyun, The Witcher, neden aynı anda hem kıtada hem de dünyada witcher ve canavarın soyu tükendi; Bir witcherla tanışırken sorulan soruların çoğunun cevabı, witcherları neden bu kadar kötü gördükleri ve insanları yüzyıllarca canavarlardan korudukları ve büyücüler ile witcherların neden anlaşamadıklarıdır.

Bir hikaye olarak, The Wolf's Nightmare'in genel olarak bize vaat edecek aşırı orijinal bir yanı yok ve size spoiler içeren başka bir yazıda anlatacağız. Aslında senaryo, Besmir'in Geralt'tan önceki hayatı hakkında çok az şey bilen gençliğine odaklanıyor. Dolayısıyla bir kanona sığacak kadar güçlü yeni bir hikaye beklememeliyiz. Ama bana sorarsanız, eldeki bu boş tuvali çok iyi değerlendirdiler ve bize Kurt Okulu'nu ve tabii ki Geralt'ın manevi babası Vesemir'i sevmemiz için sebep vererek daha anlaşılır ve tanıdık hale getirdiler. Besmir'i, The Witcher'ı oyun aracılığıyla tanıyanların zihninde canlandırılan Geralt'a yaklaştırdı ve sonunda 'canavar avcısı, büyük savaşçı' olmaktan çıkıp Ciri'nin hikayesini anlatan bir dizi haline geldi. Geralt' muhtemelen bir izleyici kitlesine hitap etmeyecek.

The Witcher Nightmare of Wolfs'da gözüme çarpan dezavantajı, pazarlamanın temelinde animasyondan çok 'animasyon' olarak eleştirilerin olması. Bazı sahneler, özellikle witcher işaretleri ve sihir içerenler için bu bilinçli bir tarz seçimi ama bana abartılı gelen sahneler var. Witcher'lar sihirden hoşlanmazlar, yapamazlar ve sihir kullanmazlar. Yarattıkları ve kendilerine yardım etmek için kullandıkları işaretler vardır, ancak bu herhangi bir büyücünün gözünde oldukça basittir. Ama onlarla olan sahneleri "animasyonu" taklit ettikleri için daha fazla tantana olarak görüyoruz. Aynı şey gladyatörler için de geçerli. Filmin sonlarına doğru teke tek dövüş sahnesi dışında, witcher'ın estetiği ve refleksleri ön plana çıkaran dansı andıran kılıç ustalığı değil. Çok hızlı, kanlı etkili dövüşler görüyoruz. Elbette sonuç, bir canlı aksiyon filminde asla yapamayacağınız eylemler ve araçlardır. Tabii ki, bu tarzı seviyorsanız, tüm bunları eksi olarak alamazsınız.

Witcher işareti ile artı kısmına geri dönüyor ama garip bir durum. Büyü ve kılıç ustalığının yanı sıra oyunda görülmeyen witcher işaretinin de akıllıca kullanıldığı söylenebilir. İşaretin yanı sıra iksir ve yağ içerir ve Witcher Madalyası'nın işlevinden çokça yararlanılmıştır. Bence bu, Witcher'ın özelliklerini açıklamak için iyi bir bilgi. Ama bence bu filmin en büyük gücü, edebi bir ürün olan bu evrenin ve genel olarak witcher serisinin anakronizmine odaklanması. Sanırım burası cadının fantastik yaz için ayrıldığı yer. Bir fantezi dünyasında, zamanda geriye gidiyoruz. Teknoloji ve bilim yerine sihir gelişir. Aksi halde bilim kurgu diyoruz. The Witcher ortada bir yerde duruyor, bizimki gibi bir dünyanın 11. yüzyılındayız ve artık bir vahşi yaşıyoruz, büyülerimiz ve canavarlarımız var. Ama aynı zamanda DNA'yı da biliyoruz. Bu yeterli değil. Genlerimizi değiştirecek mutasyonlar yaparak yeni türler yaratıyoruz. A Wolf's Nightmare, bunları Netflix yapımı The Witcher serisinden çok daha iyi açıkladı.

Diğer bir avantaj ise, başka şeyleri olumlu bir şekilde yaparak bekleyebileceğiniz ana erkek-kız anlatısından kopmayı düşünmek zorunda olmanızdır. Spoiler vermemek için burayı açmıyorum ama sadece fragmanı izleyin ve Tetra ve Vesemir'den bahsettiğimizi anlayacaksınız. Bu iki karakterin farklı hikayeler anlatmasını bekliyoruz ama film çıkmadan tahminlerimi yazdığım için işler olmuyor yani biraz farklı yollara gidiyorlar. Bence bu yola sadece aşkı benzersiz bir şekilde tasvir ettikleri şekilde değil, aynı zamanda evrenin bazı unsurlarının nasıl çalıştığını anlamaya katkıda bulunacak şekilde de başladılar. Bu rotalar sayesinde fragmanda başka yerlere bakmamızı sağladılar ve olayın tamamını açıklamadan The Witcher'ın yaşlanma sürecine zaten bildiğimiz gibi gerçekçi bir bakış attılar.

Yazıyı bitirmeden önce animasyonun ve müziğin görsellerine de değinmeliyim elbette ve bence ikisi de olabildiğince iyi. Özellikle uygun, sade müzik kullanımı, hikayeyi desteklemesi ve açıkçası bana biraz oyunu hatırlatması hoşuma gitti.

The Witcher: Nightmare of the Wolf nasıl bir film olacağını baştan gösteriyor ve bence hikayeyi 1 saat 20 dakika gibi bir sürede uzunluğunu aşmadan güzelce anlatan bir film. Elbette daha fazlasını anlatabilirim ama spoiler vermeden. Bunun yerine, "oynat" düğmesine basın ve ilgilenip ilgilenmediğinizi anında anlayacaksınız. Animasyonu pek sevmeyen biri olarak filmin başından itibaren "Witcher serisi sıfırdan canlandırılsa daha iyi olurdu" diyerek ayağa kalktım. Sonunda, emin olduğum iki şey olduğunu söyleyebilirim. İlk olarak, burada bırakmayacağım birkaç Witcher animasyonu daha yapacaklar. İkincisi, hepimiz bu filmi canlı aksiyon dramasından önce çekseydik daha iyi olurdu.
Tür: Aksiyon Filmleri , Animasyon Filmleri , Fantastik Filmler , Netflix Filmleri Web Sitesi: https://www.netflix.com/title/81037868
Benzer Filmler
Yorum Alanı
yeni içerikler mi keşfetmek istiyorsunuz? günden güne yenilenen içerik arvişimize göz atabilir yeni içerikler keşfedebilirsiniz.