Shershaah 1080P 8.9

Shershaah

Shershaah

Shershaah, Hint askeri sinemasının uzun ve popüler bir geleneğinin parçasıdır. Kargil'in Savaşı tek başına sekiz gişe yaptı. Ve ertesi gün, yüksek bütçeli bir başka yapım olan Bhuj: Hindistan'ın Gururu yayınlandı. 300 adamın yardımıyla Hava Kuvvetleri. Pistin kırmızı çizgi yapımı, 1971 Pakistan Savaşı sırasında Bangladeş'in kurulmasıyla sonuçlandı. Eylül ayında, aynı kazada hayatını kaybeden Param Vir Chakra'nın en genç faydalanıcısı Teğmen Arun Khetarpal'ın biyografisini yazan Ekkees (Yirmi Bir) serbest bırakılacak.

Bu modern savaş filmleri dizisi, Hindistan'ın son yıllarda artan militarizmini yansıtıyor ve çağdaş siyasi kaygılarla yakından bağlantılı. Önceki hükümetin 'stratejik caydırıcılık' politikasının aksine, Pakistan ile askeri çatışmaların çoğunu görevdeki Başbakan Narendra Modi gerçekleştirdi. 2019'da Başbakan Modi, Hindistan birliklerinin Keşmir'de bombalanmasının ardından Pakistan'ın Balacott kentindeki Usse'ye hava saldırısı emri vermiş gibi görünüyor. Üç yıl önce, Hindistan kuvvetlerine yönelik bir bombalı saldırının ardından Pakistan, özel kuvvetlere Keşmir'i vurma yetkisi verdi. Aslında Modi'nin 2019 yeniden seçim kampanyası, Balakot'a misilleme yapmasına dayanıyordu. Kendisini "Bekçi" olarak adlandıran Hintli Chowkidar tarafından büyük bir farkla yeniden seçildi. Ancak Pakistan, Hindistan ile savaşan tek komşu değil. Geçen yaz kuzeydoğu Galwan Dağları'nda ölümcül yakın çatışmalar meydana geldi ve Çin bir saldırı başlatırken Hindistan 20 asker kaybetti ve istihbarat kaynakları Çin'in en az 43 kayıp verdiğini tahmin ediyor. Savaş konusu, özellikle dağ savaşı, insanların aklında ön plandadır.

Shershaah, tarihteki herhangi bir askeri güç tarafından yapılan yüksek irtifa savaşının kalıntılarını yeniden ziyaret ediyor. Sidharth Malhotra, Kargill Savaşlarının aynı zamanda 1990'larda Hindistan ekonomisinin açılmasından ve çok kanallı uydu televizyonunun, seri haberlerin ve internetin ortaya çıkışından bu yana "Hindistan'ın ilk televizyon savaşları" olduğunu söylüyor. Batra'nın Rolü Ölümünden önce, NDTV haber kanalında çalışan genç bir televizyon muhabiri ile bir sahra hastanesinde hastalıktan kurtulan bir savaş alanı kaptanının hikayesini anlatarak ulusal bir kahraman oldu. Bu röportajda Bartra, "Yeh dil manang more!" dedi ("Kalp daha fazlasını ister!", o zamanın popüler Pepsi'sinden alınmıştır! Coke, gazeteci Barkha Dutt, ülkenin en ünlü ve samimi gazetecilerinden biri haline geldi. - Amanpour'un Christiane Hint versiyonu

Abhijit, "Adım adım ilerlediğini gördük" diyor. Iyer-Mitra, Yeni Delhi'deki Barış ve Çatışma Enstitüsü'nde Kıdemli Araştırmacıdır. “Hayatı televizyonda gösterildi ve ailesi onlarla konuşmaya bile gitti. Seyirci bu miniklerle bir bağ hissetti. Hepimiz televizyona takıntılıyız. "

Kargil Savaşı ekranda birçok kez gösterildi, ancak Shershaah savaş alanının yakınında çekilen ilk film. Ayaklarınızın altında kayan keskin, paramparça kayalar ve koşulların zorluğu fikri. Tamil teknik direktörü Vishnuvardhan şunları söyledi: “Şimdiye kadar yaşadığım en zorlu dağ savaşıydı. "Gerçek zemin 16.000 fit uzaktaydı ve oksijen seviyeleri fotoğraflanamayacak kadar düşüktü. Sadece 12 ila 14.000 fit arasında çekim yapabildik... Ama araziyi ve karşılaştıkları sorunları anlayabildik. Bu yükseklikte bile, teknisyenlere yetenek, Herkes boğuluyordu."

Yılın bir başka büyük savaş filmi olan Bhuj ve Ekkee, Pakistan ile 1971 ihtilafı sırasında Hint ruhunda geçiyor. İki güç arasındaki ilişki: jeopolitik karmaşıklık, sivillerin soykırımı, mülteci krizi (10 milyondan fazla insan Hindistan'a kaçtı) ve Hindistan'da neden olduğu, Indira Gandhi'nin Bollywood ekranlarında nadiren görünen 1975 İki Yıllık Acil Durumu , kişisel cesaretin ticari aksiyon anlatılarını tercih edin.

Iyer-Mitra, 1987-90'da Çin'le yapılan askeri anlaşmaların veya Sri Lanka'daki başarısız barışı koruma operasyonlarının aksine, "her zaman kazanırız" diye Hindistan'ın Pakistan'la savaşını destekliyor. Bu tür filmler, "Hindistan'da, savaş filmlerinin ABD ordusu tarafından askere alma ve propaganda amacıyla kullanıldığı şekilde kullanılmaktadır." Ordunun işbirliğinden eminsiniz. Ordu, Shershaah'ın prodüksiyonunu tamamen destekledi ve ona yardım etmesi için olay yerine iki subay gönderdi.

Ordu, bileşimi büyük bir etnik nüfusu yansıtan birkaç çok dinli kurumdan biridir. Ona verilen halk desteği, yerel ve sosyal sadakati aşıyor. Shershaah'ın öznesi Batra, onun romantizmini özümseyerek büyüdü. Adını, ikiz kardeşi Vishal ile bir Pazar sabahı TV aksiyon dizisi Param Vir Chakra'yı izledikten sonra aldığı ölümünden sonra aldığı onurdan almıştır. Her ikisi de asker olmak istedi, ancak ordu tarafından reddedildikten sonra Vishal bankacı oldu ve üretimi destekledi. "Bu gurur verici bir an." Malhotra'nın kardeşinin resmine baktı ve dedi ki, “Harika bir çocukluk geçirdik ve 20 yılı birlikte geçirdik. Ülke kardeşimi Shershaah olarak tanıyor, ama şimdi onu Vikram olarak biliyorlar. "
Tür: Aksiyon Filmleri , Biyografi Filmleri , Dram Filmleri , Hint Filmleri Web Sitesi: https://www.primevideo.com/detail/0J3P7DO2UHT2IGF8UY24C2I94C
Benzer Filmler
Yorum Alanı
yeni içerikler mi keşfetmek istiyorsunuz? günden güne yenilenen içerik arvişimize göz atabilir yeni içerikler keşfedebilirsiniz.