Hızlı ve Öfkeli 9 1080P 7.6

Hızlı ve Öfkeli 9

F9 The Fast Saga

Hızlı ve Öfkeli 9, geçmişten gelen bir tehditle savaşan Dom ve ekibinin hikayesidir. Şimdi, Dominic Toretto'nun en büyük önceliği oğlu Brian'ı korumaktır. Oğlu ve Letty ile sakin bir hayat yaşayan Toretto, istese de geçmişten kurtulamaz. Toretto bu sefer geçmişiyle yüzleşmek zorunda olduğundan, siber suçlu Cypher ile çalışan terk edilmiş kardeşi Jakob ile savaşmak zorundadır. Ekibiyle yeniden bir araya gelen Dom, kardeşinin yönettiği dünyayı yok etme planını durdurmak için mücadele ediyor.

Uzun soluklu serinin son halkası olan F9 The Fast Saga karakterlerinin hurda bir arabadan kanamadan çıktığını gördüğümüzde sorduğumuz asıl soru neden ölmüyorsunuz?

10. filmine yaklaşan destansı araba yolculuğu, daha fazla karakter, daha fazla akrobasi, daha fazla mantık hatası ve daha fazla fiziği görmezden gelerek tüm hızıyla devam ediyor.

Oyuncu kadrosuna Oscar ödüllü aktör Helen Mirren'i ekliyor ve Rock'ın bıraktığı büyük boşluğu John Cena ile dolduruyor.

Universal'ın sürekli genişleyen F9 evreninde, bu ödüllü filmin kahramanı Justin Lin'dir. Justin'i tanıyan herkes, bunun daha çok erkek, daha çok kadın ve daha çok arabayı sahneye çıkaracağını ve bunun da berbat bir film olacağını bilir.

Neredeyse aynı formülü izleyen sekiz filmden sonra izleyiciye gösterecek yeni bir hikaye bulmakta zorlanan Hızlı ve Öfkeli serisi, dokuzuncu bölümde yeni bir hikayeye yer açmak için seyirciyi geçmişe götürüyor. film. Geri dönüş sahneleriyle Dominic Toretto'nun gençlik yılları. Bir yandan Dom'un kardeşi Jacob (John), Dominic Toretto'ya her türlü felakete rağmen sekiz film aracılığıyla bir tür süper kahramana dönüşen bu süper kahraman benzeri karaktere yakışır bir başlangıç ​​hikayesi veren flashback sahnesinde yer alıyor.

Dizinin kalbindeki sokak yarışı, Dom ve çetesi tüm orduları yenebilen, tüm bilgisayarları hackleyebilen ve denizaltı ya da uçak olsun herhangi bir aracı sürebilen süper ajanlara dönüşmeden önceki geçmişe dönüş sahneleriyle geri dönüyor. Burada film boyunca çeşitli referanslarla yaratılan nostaljik F9, ilk yarının sonunda Hızlı ve Öfkeli serisinin ortasına konumlandırılabilecek bir film olabileceği izlenimini veriyor.

Serinin 20. yıldönümünü kutlama mirası nedeniyle o kadar yüksek bir seviyede değil. Ta ki geçmişi geride bırakarak yapımcının gelecek kaygıları devreye girene kadar. Hızlı ve Öfkeli serisinin sokak yarışları ve araba soygunu odaklı bir aksiyon serisi olarak ömrünün çoktan dolduğunu bilen Universal, serinin geleceğini şekillendirmek için "ne olursa olsun" mantığıyla hareket etmeye karar verdi. En az iki devam filmi ve çok sayıda yan yapım devam ederken, diziyi kendi parodisi yapmaktan çekinmiyor.

'Hızlı ve Öfkeli'nin Jurassic World ya da Transformers serisiyle birleşmesi ihtimali tartışılırken, serinin gerçeklikten kopuşu, roketle tasarlanmış bir Pontiac Pierrot'un bir uçaktan uzaya fırlatılmasıyla gerçekleştiriliyor. Güçlü bir başlangıç ​​yapan, geçmişin nostaljisini ve hatıralarını çağrıştıran F9. Uzayda yolculuk eden Pontiac Fiero'dan dinozor yarışçısı Dominic Toretto'ya kadar, her türlü aşırılığın bizi beklediği bir gelecekte yön bulma konusunda tamamen takıntılı.

Filmin yönetmeni Justin Lynn ve senarist Tim, Roman (Tyresse Gibson) adlı bir karakterle bu durumun farkında olmalı, muhakeme ve şakalarıyla filmin kendisiyle alay eden bir meta referans oluşturmaya çalışıyor. "yenilmez" olmak; Ancak serinin gişede para basmasını sağlamak için imzalanan bu gülünç resmi haklı çıkarmak için birkaç meta referanstan çok daha fazlası gerekiyor.

Pontiac Fiero'nun bir roket motoru birkaç oto tamircisi tarafından bantlandıktan sonra uzaya gidişini gösteren Hızlı ve Öfkeli filminde başka bir şeye odaklanmak zor, ancak bu çabaların sonuçları o kadar da parlak değil. Dom ve Jacob arasındaki çatışmayı en tahmin edilebilir şekilde çözen film, 6. bölümde hayatını kaybeden Han (Sung Kang) karakterinin nasıl hayatta kaldığına da inandırıcı bir cevap verememektedir. Bu arada, serinin kadın karakterlerine odaklanan bir spin-off filminin tartışıldığı bu noktada, bu spin-off filmin küçük bir provası F9'da Letty (Michelle Rodriguez) ve Mia (Jordana Brewster) ile yapılır. Han'ın devamı niteliğindeki bu küçük prova sahnesinde filmin rahatsız edilmediği ender sahnelerden biri. F9'un yapabileceği ender şeylerden biri, filmin iyi ya da kötü olmasını pek umursamayan hızlı hareket eden bir suçluyu oynamak isteyen Helen Mirren için gerekli alanı açmak. En azından Helen Mirren bu filmden bir şeyler çıkardı. Seyirci olarak pek bir şey alamıyoruz.

F9 mantığın sınırlarını zorlayıp gerçeklikten tamamen koptuğunda, bir çiftlik evinin sakin yaşamına aitlik hissedemeyen Letty, "Benim için kaosun içinde huzur var" dedi. Atı havada asılı, büyük boşlukta kaybolmuş. Letty'nin adrenalin patlaması, hız tutkusu ve biraz daha derine inerken her zaman hissettiği yola çıkma isteği, Hızlı ve Öfkeli serisinin derinliklerinde saklı kalıyor. İnsanların neden bu filme ilgi duyduğuna dair ipuçları veriyor. ; Ancak itiraf etmeliyiz ki Hızlı ve Öfkeli bu sorulara cevap verecek derinlemesine bir film serisi olmadı ve asla da olmayacak. Aslında böyle bir filmde böyle satırların olması şaşırtıcı.
Tür: Aksiyon Filmleri , Gerilim Filmleri , Polisiye Filmleri , Suç Filmleri Web Sitesi: https://www.thefastsaga.com
Benzer Filmler
Yorum Alanı
yeni içerikler mi keşfetmek istiyorsunuz? günden güne yenilenen içerik arvişimize göz atabilir yeni içerikler keşfedebilirsiniz.