Kara Dul – Black Widow 1080P 7.8

Kara Dul – Black Widow

Black Widow

Filmimiz, karakterin Captain America: Civil War ve Avengers: Infinity War filmleri arasındaki deneyimlerini anlatıyor. Natasha bu kısa sürede geçmişle yüzleşmek zorunda kalır ve aslında öldürdüğünü düşündüğü kötü adamın hala hayatta olduğunu ve Red Room'un kendisi gibi birçok kızı asker olmak için eğittiğini öğrenir. Avengers: Age of Ultron ve Agent Carter'da da adı geçen Red Room, soğukkanlı kadın askerlerin beyinlerini yıkayan ve eğiten bir tesistir. Tesisin kurucusu ve başkanı Dreykov, askerlerini buradan kontrol ediyor. Natasha'nın kansız kız kardeşi Jelena Velova (Florence Pugh) sayesinde Drakov'un hayatta olduğunu bir kez daha öğrenir ve yarım kalan işi bitirmeye başlar. Bu arada ikisi, oyunculuk yapmak için babaları Red Guardian (David Harbour) ve anneleri Melina Vostokov (Rachel Weisz) ile buluşurlar.

Kara Dul'u genel hatlarıyla bu şekilde özetleyebiliriz. Bu bir Natasha Romanoff özel, ancak tek bir Kara Dul'un olmamasının ve organizasyonun dünyaya nasıl yayıldığının hikayesini anlatıyor. Açılış ve bitiş sahnelerinin uyumuna rağmen, bazı rahatsız edici faktörler var: Sondaki karakterin yerini alacak yeni Dul'un Yelena olması ve filmin görünür bir senaryo gibi hoş sahnelere sahip olması. Orijinal film değil ama geçmiş ve geleceği bu şekilde ele almak, hayatını kaybetmiş bir kahraman için doğru seçim olurdu.

Natasha dışındaki karakterler... Öncelikle daha önce çizgi romanlarda görülen Taskmaster, Red Guardian ve Iron Maiden karakterlerinin film dünyasında neredeyse tamamen değiştiğini görebilirsiniz. Yani çizgi filmdeki karakterler ne yazık ki sinema dünyasına tam olarak aktarılamıyor. Kulağa kötü gelse de filmin konusu beni hiç güldürmüyor. Peki, "Biz bunu neden göremedik?" söyleyemezsin Başta da söylediğim gibi bu Nataşa'nın filmiydi ve ablası Yelena hariç diğer tüm karakterler sadece yan rollerdi. Elbette Yelena'nın önemi, Hawkeye ile başlayan diğer MCU yapımlarının onu Black Widow olarak görmesinden geliyor. Film, Natassa'ya bir övgüydü, ama aynı zamanda bayrak çağıydı.

Ne yazık ki, bu filmde Drakov'un dünyasını ele geçirme amacı ya da arzusu anlamsız ve yavandır. Yani, sinema dünyasına giren ilk filmlerden biriyse, örneğin Kaptan Amerika ise, kötü adamın amacı bir şekilde anlaşılabilir. Ama biri diğer İntikamcılar korkusuyla Natasha'nın intikamını almadan bulutlarda gizli bir üs saklayarak savaş modunu nasıl başlatabilir ve bitirebilir? Bir süper kahramanı yenmenin yolunun Natasha'yı almak olduğunu basitçe düşünmek ona pek mantıklı gelmedi. Filmdeki karakterler, Kara Dul Kızlar, MCU'nun bir parçası değiller, ancak "normal" bir dünyada alışılmadık derecede güçlüler. Avengers filmini izlemeden önce tekrar "hı" diyebilirsiniz, ancak kötü adamın kahramana amacını söylediği kısım daha geniş bir perspektiften anlamsızdır.

Taskmaster'ın gelişmiş hafızası ile diğer kahramanların yeteneklerini kopyalaması dışında çizgi romanla pek alakası yok. Drakov bir kız değil, bir kadın olduğu için bence filmin en güçlü yanı kadın teması için doğru seçimdi. Ancak finallerde manipüle edilen kızlardan farklı olmadığını öğrenmişti. İleride bir daha MCU'da çıkmazsa bence karakter fazla savurgan.

Sonuç olarak, izlemeye değer bir filmimiz ve iyi bir dozumuz var. Özellikle filmin ilk bölümünü sonundan daha çok sevdim ama genel olarak Avengers: Endgame'de kaybettiğimiz karakterlere bir saygı duruşu niteliğindeydi ve yeni bir Dul, Yelena'yı tanıttı. Hatta Yelena'nın kendine has tarzı, bakış açısı, biraz duygusal ve komik yanı ona aşık olmasını sağladı. Hala Natasha'dan daha zayıf görünüyor ama gelecekte ne yapacağını merak ediyorum. Bunun cevabının filmin jeneriği sonrası sahnelerinde bulunabileceğini öğrendim. Yelena, Hawkeye dizisinde Clint Barton'ı takip etmek için ortaya çıkar. Son sahnede de görüldüğü gibi intikam alıyormuş gibi yapmayacağım ama nasıl bir görüntü gösterecek merak ediyorum. Kara Dul filmini full hd tek parça olarak sitemize ekledik.
Tür: Aksiyon Filmleri , Bilim Kurgu Filmleri , Gerilim Filmleri , Macera Filmleri , Marvel Filmleri Web Sitesi: https://www.marvel.com/movies/black-widow
Benzer Filmler
Yorum Alanı
yeni içerikler mi keşfetmek istiyorsunuz? günden güne yenilenen içerik arvişimize göz atabilir yeni içerikler keşfedebilirsiniz.