7 Tutsak 1080P 8

7 Tutsak

7 Prisioneiros

7 Tutsak filminde Ne yazık ki… Modern kölelik, günümüz dünyasının bir klişesi haline geldi. Gelenek, 7 ile 70 yaş arasındaki kişilere hitap eden ve adet olarak dünyanın hemen her yerindeki kan damarlarına işleyen bir yapıya ulaşmıştır. Bizim kölemiz yok. Herkes emeğinin karşılığını alır. Adresine uygun davranış ve tavırların ortadan kalktığı sırayla, gününü, hayatını ve ailesini kurtaran bir kahraman oldu. Ama daha önce hiç bu kadar acımasız ve insanlık dışı bir kahramanlık hikayesi ortaya çıkmamıştı.

Ve henüz yirmilerinde olmayan Matthew adında bir çocuk var. Ailelerini, geleceklerini ve umutlarını beslemek için hareket eden diğer yedi erkek çocuktan biridir. Rekabetin, acımasızlığın ve yoksulluğun en uç noktasında kırdan kaçmaya ve yeni bir hayatın kapısını aralamaya çalışan bir çocuk, ailesine bakarken özleyemeyeceği korkunç bir kaos yaşıyor. Son zamanlarda. Ama çalışma zamanı. Kendi ayaklarının üzerinde durma zamanı...

Daha önce de belirtildiği gibi, TIFF ile bu yıl vizyona giren "köle" temalı filmlerden biri olan 7 Prisoners, Mateus tarafından yapıldı. Genç bir çocuğu bilmediği ve ait olmadığı bir yerde bırakarak, onu çeşitli yaşam zorluklarının içine çeker. 7 kişi daha birlikte çalışırken, Luca adında bir hurdalık gangsteriyle (patron) tanışıyoruz. Anlamadığın çocuklarla uğraşıyor gibisin. Ve çocukları buna göre bölgelere ayırdı. İlk başta her şey yolunda gider ama çocukları bizimki gibi kutulara kilitlemek akışın rengini değiştirir.

Luka ve alıcı, zorla çalıştırma, dayak, kara para aklama, adam kaçırma ve daha pek çok durumla karşı karşıya kalırken grup içinde bir dizi isyan çıkar. Kimisi bir çitin, hatta bir damla terin peşinden koşar, kimisi de ailesinin biatla geleceğini düşünür. Matta ise bu iki grup arasına atılan herkese can verir. Hayatı pahasına ailesini, suç pahasına masumiyetini düşünüyor. Ancak diğerlerinden bir fark var. Luca onu diğer mahkumların "lideri" yapacak. Ve küçüğü vahşi ve tehlikeli bir çelişkiye dönüştürecek. Hayat onu hangi yöne götürecek? İyiyi temsil eden bir lidere mi? Ya da kaçakçılık ve kölelikle ünlü bir lidere... ?

Yönetmen Alexandre Morat, iyi ile kötü, doğru ile yanlış arasında çok fazla dolaşık durumda. Bu hayatlar arasında sıkışıp kalmış bir bireyin mükemmel portresini yaratır. Muhtaç, yoksul ve yalnız bireylerin aile sevgisi ile giyindiğini, iş hayatında yanlış yola sapanların yozlaşmış ve çürümüş kanını vurgular. Ve doğal olarak bu görüntüleri henüz yirmili yaşlarda olan bireylerle birlikte göstererek ekrana vahşet ve dinamizm kazandırıyor.
Tür: Dram Filmleri , Netflix Filmleri , Suç Filmleri Web Sitesi: https://www.netflix.com/title/81173970/
Benzer Filmler
Yorum Alanı
yeni içerikler mi keşfetmek istiyorsunuz? günden güne yenilenen içerik arvişimize göz atabilir yeni içerikler keşfedebilirsiniz.